Dzisiaj jest: 09 Kwiecień 20203,471,739 Unikalnych wizyt

Archiwum www.hutnik.krakow.pl:

Zapamietac?

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Oświadczenie zarządu


KibiceZ głębokim niepokojem obserwujemy działania zmierzające do dalszego obniżania pozycji Hutnika w Krakowie, a być może wyeliminowania go w bliskiej przyszłości z piłkarskiej mapy Polski. Kontestowane są wielkie próby zmierzające do osiągnięcia przynajmniej elementarnej stabilizacji finansowej, bez której klub – nawet z pełną chwały sportowej 60 letnią tradycją - skazany jest na upadek. Nie jest tajemnicą, że SSA Hutnik Kraków wszystkie pozyskane środki kieruje na rozwój i funkcjonowanie sekcji piłki nożnej. Jednak w związku z postępującym kryzysem możliwości wypracowania zysków są coraz mniejsze . Wiedzą o tym doskonale pracownicy wszystkich spółek tzw. około hutniczych. „Hutnik” - poza okresem gdy był klubem zakładowym – nigdy nie miał liczącego się sponsora . Dziś w obliczu konieczności spłaty powstałych w przeszłości poważnych zobowiązań finansowych szansa na jego pozyskanie jest minimalna. Zarząd SSA Hutnik nigdy nie ukrywał sytuacji ekonomicznej, a fakt, że wśród akcjonariuszy są również przedstawiciele kibiców dawał szansę nie tylko wglądu w podejmowane decyzje, ale i możliwości zaproponowania rozwiązań korzystnych dla pionu sportowego spółki.

Dziś , gdy można poprawić infrastrukturę sportową klubu realizując zadania związane
z Euro 2012, oraz współpracując z Wisłą i Cracovią stworzyć dodatkowe możliwości obniżenia kosztów bieżącego utrzymania obiektów – napotykany mur sprzeciwu i niechęci. Z jednej strony mieszkańcy protestują przeciwko planowanym inwestycjom wskazując na hipotetyczne zagrożenia, a z drugiej strony cześć kibiców czyni wszystko ,aby storpedować ideę gry ekstraklasy w Krakowie przez najbliższe 1,5 sezonu. Zarząd SSA Hutnik nie ocenia i nie komentuje przedstawionych argumentów. Rozmowy poprzez media i w czasie protestów nie prowadzą do zbliżenia stanowisk. Rozmawiamy i będziemy rozmawiać podczas bezpośrednich spotkań. Tylko wtedy można osiągnąć consensus. Oczywiście pod warunkiem, że wspólnym celem dyskusji jest dobro „Hutnika” realnego, funkcjonującego tu i teraz, borykającego się z problemami i próbującego pokonać przeciwności, a nie rozważania na tematy, które być może są słuszne, ale póki co - wirtualne. SSA Hutnik wyraziła wobec Prezydenta Krakowa i zainteresowanych klubów chęć współorganizacji meczów ekstraklasy na Suchych Stawach. Zarząd oraz Rada Nadzorcza Spółki widzą w tej decyzji jedną z niewielu możliwości przetrwania klubu w obecnym kształcie sportowym.

Liczymy na to, że uda sie osiągnąć porozumienie z Wisłą i Cracovią i zorganizować mecze na miejskim obiekcie jakim jest stadion „Hutnika. Szanujemy kibiców, liczymy się z ich zdaniem, dla nich gra drużyna, chcemy jednak aby i oni zrozumieli nasze argumenty. Tu nie chodzi o słowa, ale o odpowiedzialność za klub.
Mamy poważne wątpliwości czy organizacja protestów ulicznych temu służy i czy przypadkiem sukces organizatorów protestów nie będzie „pyrrusowym” zwycięstwem.
huteusz, 28 listopad 2008 16:08:22 0 Komentarzy ˇ 1075 Czytań


Komentarze


Brak komentarzy.
Dodaj komentarz


Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Designed by Szymon Dziukiewicz. Powered by PHP-Fusion Strona Glowna | Forum | Galeria | Hutnik TV | Klub | Stadion | Kibice