Dzisiaj jest: 31 Marzec 20203,467,405 Unikalnych wizyt

Archiwum www.hutnik.krakow.pl:

Zapamietac?

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gazeta Wyborcza o wydarzeniach podczas meczu z KSZO


KibicePo meczu Hutnika z KSZO Ostrowiec policja ogłosiła, że zatrzymała grupę pseudokibiców, a 20 z nich zostało natychmiast skazanych przez sąd. Tyle, że winni uciekli przez płot, a o zadymę oskarżono innych młodych ludzi.W sobotę, 20 października 17-letni Kuba z dwoma kolegami przyszedł posprzątać stadion, by w zamian za to wejść za darmo na mecz Hutnika z KSZO Ostrowiec. Bilet odebrał w kasie i na stadionie pojawił się w 15. minucie meczu. - Wejściówkę wyrzuciłem po wejściu - przyznaje.

Kilka minut wcześniej, pod jedną z bram stadionu przy ul. Ptaszyckiego, zebrała się grupa ok. 30 zakapturzonych mężczyzn. Nagle ruszyli biegiem i przez bramę wdarli się na trybuny. Ochrona nie potrafiła wyprowadzić ich ze stadionu. Gdy zadymiarze zmieszali się z resztą publiczności, szef ochrony wezwał policję. Spiker ogłosił wtedy, że osoby bez biletu mają natychmiast opuścić stadion. Na nagraniach z monitoringu widać, że w tym momencie grupa kiboli rusza w kierunku płotu i przeskakuje przez ogrodzenie.

Wyjaśni się na komendzie

- Swoją wejściówkę oddałem kolekcjonerowi pamiątek piłkarskich, ale ponieważ wszedłem na stadion z biletem, spokojnie siedziałem na swoim miejscu - mówi 18-letni Maciek. W tym momencie ochrona, w asyście policji, zaczęła sprawdzać bilety, tym którzy zostali. - Powiedziałem policjantowi, że dostałem bilet za sprzątanie i jestem na tej liście. Usłyszałem, że to się wyjaśni na komendzie - opowiada Kuba. Obaj, z innymi osobami bez biletów, trafili na komisariat. W sumie 30 osób, w tym dwóch 14-latków, którzy sprzątali z Kubą stadion i jedna dziewczyna. - O zatrzymaniu syna dowiedziałam się dopiero po siedmiu godzinach od jego kolegów - żali się matka Kuby.

Na komisariacie razem z innymi usłyszał, że, oprócz braku biletu, wtargnął na koronę stadionu oraz rzucał niebezpiecznymi przedmiotami w kierunku ochroniarzy.

Kuba: - Ja nawet nie widziałem zadymy, bo się spóźniłem. Potwierdza to Piotr Danek, dyrektor ds. marketingu Hutnika. - Sam zeznałem na komisariacie, że chłopcy dostali darmowe bilety za sprzątanie stadionu - relacjonuje Danek.

Kubę i Maćka, wraz z 18 innymi zatrzymanymi, sąd ukarał w trybie przyspieszonym grzywnami od 800 do 1600 zł i zakazami stadionowymi. Dowodem były zeznania ochroniarzy i policjantów. - Pracownik ochrony oświadczył, że z grupy, gdzie były te osoby, rzucano przedmiotami - twierdzi Dariusz Nowak, rzecznik małopolskiej policji. Ochroniarze nie rozpoznali jednak żadnego z zatrzymanych. A policjant, który dowodził akcją na Hutniku, potwierdził, że widział osoby uciekające przez płot, a na trybunach wyłapywano tych, którzy nie mieli biletu. Ale na bilecie nie ma informacji, by go zatrzymać do kontroli.

Wycofują się z zarzutów

Wczoraj wersja wydarzeń policji legła w gruzach. Gdy przed sądem stanęło ostatnie siedem osób, policja nieoczekiwanie wycofała się z większości zarzutów. Policjant, który brał udział w akcji na Hutniku zeznał, że o zadymie słyszał tylko przez służbową radiostację. Niewiele wynikło też z odtworzonego po raz pierwszy nagrania z kamer. A w przypadku dziewczyny zatrzymanej na meczu, policja wręcz wniosła o umorzenie sprawy, bo okazało się, że kobiety na stadion Hutnika wchodzą bez biletów, czego wcześniej nie sprawdzono.

Okazało się, że z zebranych przez policjantów dowodów wynika jedynie, że zatrzymani złamali regulamin stadionu, bo nie mieli przy sobie biletów. Sąd ma zdecydować o losie pozostałych osób na kolejnych posiedzeniach. - Nie chcę oceniać tej sprawy do czasu zakończenia postępowań - oświadczył wczoraj Dariusz Nowak. - Nie zostawimy tego tak, będziemy walczyć o rewizję wyroków - odpowiadają rodzice skazanych już chłopców.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków
huteusz, 22 listopad 2007 18:50:14 2 Komentarzy ˇ 1350 Czytań


Komentarze


BIMBER dnia 22 listopad 2007 19:40:53

"policja wręcz wniosła o umorzenie sprawy, bo okazało się, że kobiety na stadion Hutnika wchodzą bez biletów, czego wcześniej nie sprawdzono." - nie sprawdzono, no prosze ten przepis istnieje conajmniej chyba z 10 lat ze kobiety wchodza za darmo no ale widac zbyt krótko ...
nhkuba dnia 28 listopad 2007 18:10:03

około 5 lat albo i mniej na moje oko smiley
Dodaj komentarz


Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Designed by Szymon Dziukiewicz. Powered by PHP-Fusion Strona Glowna | Forum | Galeria | Hutnik TV | Klub | Stadion | Kibice