Dzisiaj jest: 09 Kwiecień 20203,471,323 Unikalnych wizyt

Zapamietac?

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Avia - Hutnik 2:1

90' Ostatni kwadrans meczu to dążenia Hutników do zdobycia bramki wyrównującej.Trzy rzuty rożne, zablokowany strzał Daniela Jarosza z 13 metrów, gąszcz nóg na 4 metrze w któym zatrzymuje się futbolówka po wrzutce "na aferę" w pole karne gospodarzy - to a
77' zamieszanie w polu karnym swidniczan. po kilkunastu sekundach Piotrowicz oddaje strzalna bramke Gieresza jednak bramkarz Avii wylapuje z trudem pilke
76' rajd swnidniczan lewa strona boiska, niegroznie wygladjacy strzal swidniczan i pilka odbija sie od bocznej bramki Kacika
76' HUtnik dominuje na boisku jednak jego akcje powstrzymywane sa na wysokosci lini pola karnego
75' kolejny faul swidniczan na zawodniku Hutnika. Piotrowicz wykonuje rzut wolny jednak pilka mija minimalnie spojenie
75' zmiana w zespole Avii. Szewc za Pranagala
70' przepiekne podanie Antasa do Madejskiego ktory jednak przewraca bramkarza Avii i sedzia odgwizduje faul
69' bardzo grozne starcie Antasa z zawodnikiem Avii. Sedzia jednak nie gwizda
68' zmiana w zespole Avii. Pastusiak za Czepinskiego
67' kolejna szybka akcja inicjowna przez Jarosza powstrzymana przez zawodnikow Avii faulem
66' szybki kontratak Hutnika. Orzedowski fauluje wychodzacego na czysta pozycje Madejskiego, za co zawodnik Awii dostaje zolta kartke
65' Jarosz fauluje wychodzacego naczysta ozycje Mazurka za co zstaje ukarany zoltym kartonikiem
61' Bardzo mocny strzal Wiacka na bramke Kacika, na szczescie ponad bramka
59' zmiana w zespole Avii. Misztal za Bielaka
59' piekny strzal Mazurka ale Kącik jeszcze pieknije interweniuje
w przerwie w Avii nastapila zmiana. Gromba za Boniaszuka
54' Blachacz powstrzymuje pedzacego prawa strona boiska Mazurka
52' Piotrowicz faulowany przez Pranagala
51ieresz' Dziewulski faulujeJarosza. rzut wolny wykonuje Lipecki, pilke lapie G
49' akcja Piotrowicza prawa strona boiska, podanie do Jarosza ten mocno strzela w strone bramki jednak pilke blokuje Bednaruk ktory upadl na murawe
47' Piotrowicz faulowany przed polem karnym jednak sedzia nie gwizda
45' koniec pierwszej polowy. Pod koniec tej czesci spotkania zawodnicy ubydwu druzyn "zafundowaly" kibicom bardzo duzo emocji, akcja za akcja, faula za faulem, strzaly na oydwie bramki jednak wszystko to nie przynioslo efektu i ani Hutnikowi ani Avii nie
44' wysoki Czepinski atakuje na bramke Hutnika prawa strona boiska, na szczescie filigranowy Niechcial powstrzymuje zawodnika Avii
42' zawodnicy Hutnika napieraja na bramke Avii. Raz po raz faulowani sa Stolarz, Lipecki, Antas zawodnicy bardzo aktyni na boisku
40' Czepinski fauluje bardzo aktywnego i zmienijacego pozycje na boisku Antasa
36' szybka akcja srodkiem boiska Jarosza i Antasa zakonczona lekkim strzalem na bramke Gieresza
34' Orzedowski groznie fauluje Antasa
33' Rzut rozny dla Avii, do pilki podchodzi Mazurek, jego dosrodkowanie wylapuje Kacik
30' "kreciolki" Madejskiego przed polem karnym, podanie do Lipeckiego i jego bardzo mocny strzal, sparuje Gieresz. Pilka laduje po za polem gry
29' wysoko podniesiona noga Madejskiego powala na murawe Bednaruka
29' po niegroznie wygladajacym dosrodkowaniu Blachacza do pilki wyskakuje Jarosz jednak pilke znad jego glowy wybija Gieresz
28' kolejna pewna interwencja Kacika
28' Blachacz fauluje Czepinskiego, dosrodkowuje Bielak, Kacik piastkuje pilkeprzed pole karne
27' Bielak fauluje dochodzacego do pilki Stolarza
25' zawodnicy Avii na spalonym
21' Orzedowski fauluje Czajke, szybkie wykonanie rzutu wolnego rajd na bramke Gieresza i dosrodkowanie wykonane przez Piotrowicza wykorzystuje Antas który na "dwa razy" pokonuje Gieresza
20' rajd Pazdana srodkiem boiska powstrzymany przed polem karnym Gieresza
19' odwrocenie rol - tym razem Orzedowski dosrodkowuje a Pranagal pokonuje Kacika
18' groźny strzal Jarosza z lewej strony boiska wylapuje bramkarz Avii
15' Bednaruk fauluje pedzacego na brake Avii Jarosza. rzut wolny wykonuje Piotrowicz ponad bramka Gieresza
mecz po raz kolejny przerwany z powodu serpentyn na murawie
14' po indyidualnej akcji Pranagla i jego dosrodkowaniu, pilke glowa do bramki Hutnika kieruje Machnikowski
13' grozny strzal swidniczanina, Kacik pewnie lapie pilke
11' klejny rzut rozny tym razem z prawej strony boiska, dosrodkowuje Lipecki jednak do pilki nikt nie dochodzi
10' po rajdzie Jarosza, rzut rozny dla Hutnika, dosrodkowuje Madejski i po chwilowy zaieszaniu w polu karnym pilke wybijaja świdniczanie
9' gra toczy siew srodku pola
6' Blachacz faulowany, lezy na boisku, zawodnicy Avii wybijaja pilke po za boisko
4' drzut rozny dla Avi, dosrodkowuje Orzedowski, pilke wybija Lipecki
3' daleki wyrzut Blachacza z autu
po usunieciu serpentyn sedzia wznowil gre
mecz chwilowo wstrzymany z powodu duzej ilosci serpentyn na murawie
1' rozpoczecie meczu

info:
Piłkarze po raz kolejny wyszli na rozpoczęcie meczu w zielonych koszulkach, uczestniczą tym samym w staraniach Krakowa o organizowanie finału Mistrzostw Europy. Na plocie miejscowi kibice umieścili 3 transparenty: „CHOCIAŻ MAM DOPIERO 55 LAT TO JUŻ ZNA MNIE CAŁY ŚWIAT” – z okazji jubileuszu głównego sponsora świdnickiej drużyny, „POZDROWIENIA DO WIĘZIENIA” i „ZAWISZA JEST JEDEN – 4 LIGOWY”.
Lekki wiaterek, piękna słoneczna pogoda i około 20 stopni to idealna pogoda jaka panuje dzisiejszego dnia w Świdniku.
Drużyna Hutnika wystąpi w dość odmłodzonym składzie. Z powodu kontuzji nie wystąpią: Stanula, Sotnicki, Wiącek, Kaczor, Dutka, Gawlik.Hutnik znów bez punktów, historyczny awans Kmity, Stal w barażach-koniec sezonu w lidze małopolskiej.
Piłkarze Hutnika nie sprostali zadaniu, znów nie wygrali a tym razem lepsi okazali się gracze Avii Świdnik. Do historycznego wydarzenia doszło w Leżajsku-po zwycięstwie 5-1 Kmita pierwszy raz zagra w II lidze, Stal Stalowa Wola mimo rozgromienia Tłoków 5-0 zadowolić musi się barażami.

Swoją drogą ile byśmy oddali by to Hutnik był w takiej sytuacji jak "Stalówka", której życzymy powodzenia. Wielkie gratulacje dla Kmity za zasłużony awans. Wytrzymali presję i pokonali na wyjeździe broniącą się przed spadkiem Pogoń aż 5-1. Trzeba przyznać, że Kmita była najrówniej grającym zespołem w tej rundzie. Tym samym dzięki jednoczesnemu remisowi Wisły II z Motorem (2-2), ci pierwsi wyszli ze strefy spadkowej, jednak muszą czekać na rostrzygnięcia w II lidze.

Hutnik nie zaznał smaku zwycięstwa w żadnym z ostatnich czterech spotkań. Żal tym większy, że drużyna prezentuje naprawdę słabą grę. Na pewno dobrze, że ten sezon już się skończył, ale co będzie dalej nie wiadomo. Konieczne są jednak zmiany, jeśli trener Robert Kasperczyk nadal będzie chciał prowadzić ten zespół, to będzie to conajmniej dziwne. Ileż to już sezonów bez sukcesu? Do zmian w składzie na pewno dojdzie, już teraz kilku piłkarzy zapowiada odejście, zaś sytuacja finansowa klubu nie napawa optymizmem.

Niewyjaśniona sprawa współpracy z Mittalem, brak konkretnych sponsorów i ciągnące się sprawy modernizacji obiektów to tylko kilka, ale jakże poważnych problemów, które koniecznie trzeba rozwiązać, chcąc tworzyć coś nowego w następnym sezonie. Czas pokaże co z tego wyjdzie i na co my kibice będziemy mogli liczyć w nowym sezonie 2006/07.

Avia Świdnik-Hutnik Kraków 2-1 (2-1)

1-0 Boniaszczuk 15
2-0 Pranagal 19
2-1 Antas 22

Avia: Gieresz, Machnikowski, Bednaruk, Dziewulski, Czepinski (Pastusiak), Orzedowski, Wiacek, Bielak (Misztal), Mazurek, Pranagal (Szewc), Boniaszczuk (Gromba)

Hutnik: Kącik, Błachacz, Pazdan, Czajka, Niechciał, Lipecki, Piotrowicz, Stolarz, Antas, Jarosz, Madejski

Spadek: Tłoki Gorzyce, Pogoń Leżajsk
Przede wszystkim chcieliśmy to dzisiejsze spotkanie wygrać, co dawałoby nam 3 miejsce w tabeli. Do drugiej naszej bramki, graliśmy tak jak chcieliśmy, układało się, zrobiliśmy kilka akcji oskrzydlających. Bramka dla Hutnika to błąd drugiej linii. Myślę, że to nie było porywające spotkanie, nie mecz walki, ale na pewno dużego zaangażowania z obu stron. W całym sezonie graliśmy o zaszczytne pierwsze miejsce, nie udało się, ale przecież trzecie miejsce też jest osiągnięciem. Na wyniku zaważyły remisy w fazie środkowej rundy rewanżowej. Nie byliśmy tym samym zespołem, co w pierwszej rundzie, ale nie ma co ganić piłkarzy – wiadomo, zostaliśmy już rozszyfrowani przez przeciwników. Grało się nam trudniej, były też różne wahania formy niektórych zawodników. My się cieszymy z trzeciego miejsca

Robert Kasperczyk: - Podczas dzisiejszej przedmeczowej rozgrzewki, gospodarze pytali nas przy przyjechaliśmy zespołem juniorów czy seniorów. To był taki żart z Ich strony. Jestem bardzo podbudowany postawą tych młodych chłopaków. Dzisiaj w linii defensywnej graliśmy trzema młodzieżowcami, a to co wyprawiali Pazdan i Czajka w pozytywnym tego słowa znaczeniu, napawa naprawdę dużym optymizmem i przekonuje, że warto inwestować w tych chłopaków. Nie należy rozpaczać, jak się okazuje kiedy podstawowych ogniw czasami brakuje. Niestety brak rutyny Mateusza, który na początku trochę przyspał i dwa razy po jego stronie padły dośrodkowania od niekrytych zawodników doprowadziły do straty bramek i musieliśmy niestety odrabiać. Szkoda, że druga bramka padła. Rozmawialiśmy z chłopakami po meczu i gdyby ta druga bramka nie została strzelona, byli byśmy wstanie ten mecz nawet wygrać. Ta druga bramka spowodowała, że ciągle musieliśmy gonić wynik. Było to taktycznie dobre dla naszego rywala bo umiejętnie nas kontrowali, mieli trzy czy cztery sytuacje do zdobycia bramki. Natomiast mi brakowało zmienników. Był taki moment podczas meczu, koło minuty , kiedy to potrzeba było na boisku świeżej krwi, dwóch trzech zawodników. Na ławce siedział obrońca „Dziadek”, kontuzjowany Orłowski i Kępa do końca nie wyleczony, który był tylko po to żeby był wpisany na liście jako trzeci zawodnik z pola. Z postawy chłopaków jestem bardzo zadowolony. Szczególnie w drugiej połowie nie było widać kto jest na trzecim miejscu, a kto na siódmym. Szkoda, że na koniec nie przytargaliśmy jakiegoś punktu. Warto by było taka postawą zakończyć sezon. W nagrodę za dzisiejszy mecz dostali wtorek wolny bo niektórzy już ledwo co chodzą. Na ławce trenerskiej, było słychać pokrzykiwania do sędziego, żeby kończył mecz. Widać było, że zawodnicy Avii nie mieli sil, brakowało im świeżości, oni też trochę zdrowia zostawili na boiskach w tym sezonie. Dysponują jednak trochę większą kadrą i mają większe pole manewru. Myślę, że gdyby sędzia przedłużył trochę mecz to ta bramka w końcu by dla nas padła.

Znamy już zespoły, które 21 i 25 czerwca zmierzą się ze sobą w meczach barażowych (pierwszy mecz na boisku mistrza grupy wschodniej) o uczestnictwo w III lidze. Są to Okocimski Brzesko i Puszcza Niepołomice.

Avia Świdnik : Hutnik Kraków 2:1
'14 Boniaszczuk, '19 Pranagal - '21 Antas

Sędziował: Piotr Kołodziejski
Zólte kartki: ’66 Orzędowski – ’65 Jarosz

Avia: Gieresz, Machnikowski, Bednaruk, Dziewulski, Czepinski /’68 Pastusiak/, Orzedowski, Wiacek, Bielak /’59 Misztal/, Mazurek, Pranagal /’75 Szewc/, Boniaszczuk /’46 Gromba/

Widzów około 300

Dzisiejszego popołudnia finisz osiągnęły tegoroczne rozgrywki czwartej grupy III ligi. Choć ostatnia kolejka rozegrana została nieco w cieniu rozpoczętego właśnie mundialu, emocji nie mogło zabraknąć, bowiem dopiero dziś zapadły ostateczne rozstrzygnięcia zarówno na górze, jak i dole tabeli.
Hutnik kończył sezon w Świdniku i z pojedynku z Avią powrócił niestety na tarczy. Ostatni występ hutników w sezonie 2005/06 zakończył się porażką 1:2.
Z kompletem punktów z meczu wyjazdowego zdołał za to powrócić zabierzowski Kmita i sukces ten przypieczętował awans podkrakowskiej drużyny w szeregi drugoligowców.
Wobec powyższego rozstrzygnięcia na nic zdało się wysokie zwycięstwo Stali Stalowa Wola z imienniczką z Gorzyc - stalowowolanie walkę o II ligę będą musieli kontynuować w barażach.
Wyniki spotkań w Leżajsku, Krakowie, Małogoszczy i Stalowej Woli zadecydowały z kolei, iż w przyszłym sezonie w gronie III-ligowców nie ujrzymy na pewno zespołów Stali Gorzyce i Pogoni Leżajsk. Los rezerwowej drużyny Wisły oraz Wiernej Małogoszcz uzależniony jest natomiast od wyników barażowych dwumeczów Stali Stalowa Wola oraz Heko Czermno.

* Wisła II Kraków - Motor Lublin 2:2

Ostatniego gola dla Hutnika w zakończonym sezonie 2005/2006 strzelił Piotr Antas. Była to 22. min gry, popularny „Antek” strzelił kontaktowego gola na raty. Gol był kontaktowy, bo już od 20. min gry hutnicy przegrywali niedzielny mecz 2:0. Przebieg meczu można śledzić na stronie SSA Hutnik (www.hutnik-krakow.pl), a w poniedziałkowym wydaniu trener Robert Kasperczyk dokona ostatniej „Subiektywnej oceny” meczu. W tygodniu zaprezentujemy także wywiad z Robertem Kasperczykiem po kolejnym sezonie gry Hutnika w III lidze. Podsumujemy sezon, ocenimy grę drużyny, pomówimy o sytuacji klubu „od szatni” i o tym co czeka Hutnika, oraz samego trenera zwanego popularnie „Kasprem”.

Avia na pudle po wygranej z Hutnikiem
Zwycięstwem 2:1 (2:1) nad Hutnikiem Kraków zakończyli swoje występy ligowe piłkarze świdnickiej Avii. Losy spotkania rozstrzygnęły się w pierwszej połowie. Avia prowadziła po bramkach zdobytych głową przez Wojciecha Boniaszczuka w 14' i Pawła Pranagala w 19'. Kontaktowego gola dla Hutnika zdobył w 24' Piotr Antas. Wygrana z zespołem z Nowej Huty zapewniła świdniczanom wysokie trzecie miejsce w końcowej tabeli III ligi, w grupie IV, wieńcząc bardzo udany sezon żółto-niebieskich po awansie do III ligi.

huteusz, 20 styczeń 2007 22:11:46 0 Komentarzy ˇ 1113 Czytań