Dzisiaj jest: 30 Listopad 20203,624,789 Unikalnych wizyt

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Hutnik - Wierna 2:2

Dziękujemy za uwagę.
90+1' Sędzia kończy spotkanie. Hutnik po przeciętnym meczu remisuje z zespołem Wiernej Małogoszcz. Na podkreślenie zasługuje jednak fakt, że hutnicy wynik remisowy osiągnęli mimo dwubramkowej straty.
90' Niebezpiecznie pod naszą bramką. W dogodnej sytuacji znalazł się Piwowarczyk, ale tym razem uderzył fatalnie
88' Akcję zainicjował Jarosz, z piłką pociągnął Błachacz, ale już Kępa został powstrzymany przez Grzyba
87' Mocny strzał Madejskiego z rzutu wolnego trafia w mur
86' Rajd Pawła Kępy. Minął rywala, następnie jednak stracił piłkę i zapobiegając kontrze uciekł się do faulu
85' Lewą stroną pociągnął z piłką Ubożak, ale z 20 metra uderzył bardzo niecelnie
82' Faulowany Madejski. Rzut wolny z 18 metrów wykonał Kępa, ale uderzył lekko wprost w bramkarza gości
81' Po kiksie Stanka w dogodnej sytuacji znalazł się Stolarz, ale z rogu pola karnego uderzył bardzo niecelnie
80' Prawą stroną przedarł się i groźnie dośrodkował Piwowarczyk. Napastnik z Małogoszczy rozgrywa dziś świetną partię
79' Pawła Piotrowicza zastąpił Piotr Błachacz
78' Akcję rywali wspólnie przerywają nasi stoperzy - Kostera i Pasionek
77' Trener gości zastępuje Kleszcza Paździorem
74' Bardzo groźnie kontrują goście. Ponownie akcja duetu Kleszcz - Piwowarczyk. Po dośrodkowaniu tego ostatniego sytuację ratuje Kącik
73' Z lewej strony dośrodkował Stolarz, ale niezwykle aktywny w tym meczu Pazdan nie zdołał dobrze złożyć się do strzału
71' U gości Huberta Dreja zmienia Piotr Stanek
70' Ładna akcja Lipeckiego. Zdołał zagrać do środka, gdzie Wiącek wyłożył piłkę do Madejskiego. Mocny strzał tego ostatniego po rykoszecie minął bramkę Wiernej
69' żaden z hutników nie potrafił skorzystać z ładnej centry Kępy
68' Stolarz uruchomił długą piłką Wiącka, ale ten został powstrzymany przy próbie dryblingu przez Bienia
67' Kostera przecina wrzutkę rywali
65' Paweł Piotrowicz przerywa faulem groźną kontrę Wiernej. Bezdyskusyjna żółta kartka
60' GOL!!!! Mamy już wyrównanie. Po centrze w pole karne Wiernej i powstałym zamieszaniu do piłki dopadł Lipecki. Pięknie złożył się do strzału i zdobył drugą bramkę dla HKS-u
58' Kontrę rywali zagraniem ręką przerywa Stolarz, za co sędzia karze go żółtą kartką
57' Ponownie w roli głównej Wiącek. Znów zdołał przedrzeć się w pole karne, ale dośrodkował niedokładnie
56' Dynamiczna akcja Wiącka, mocny strzał, ale świetną obroną popisuje się Wróblewski
55' Długa piłka rywali z głębi pola. Pasionek interwniuje dość niepewnie, dzięki czemu do strzału dochodzi Kleszcz. Jego uderzenie z woleja ładnie broni Kącik
53' Kępa przewraca się przy próbie wbiegnięcia w pole karne - sędzia nie reaguje. Słuszna decyzja arbitra
52' Akcję Hutnika przerywa wybiciem na aut Szpiega
49' Próba przedarcia się Kępy prawą stroną, niestety piłka uciekła naszemu obrońcy
48' Genialne zagranie Stolarza z głębi pola. Do piłki dopada na pełnej szybkości Piotrowicz, ale z ostrego kąta uderza niecelnie
47' Madejski dośrodkowuje z wolnego, piłkę przedłuża Pazdan, ale Wróblewski jest na posterunku
46' Sędzia wyprowadził zawodników na drugą połowę. W Hutniku nastąpiła zmiana - Antasa zastąpił Wiącek
45' Koniec pierwszej odsłony. Hutnik dominował w niej, ale pod bramką rywala zachowywał się zbyt schematycznie. Goście zaś skorzystali z dwóch powąnych błedów naszej obrony i na razie cieszą się z prowadzenia
45' GOL!!!! Wracamy do gry! Zamiast przedzierać siępo raz kolejny przez zagęszczoną obronę rywala Daniel Jarosz postanowił uderzyć spoza pola karnego. Świetna decyzja, jeszcze lepsze wykonanie i Hutnik zdobywa kontaktową bramkę!
41' Jarosz ambitnie wywalczył piłkę przed polem karnym Wiernej, ale naciskany przez obrońców nie zdołał oddać dokładnego strzału
36' GOL dla Wiernej! Fatalna niefrasobliwość hutników w obronie. Z piłką uciekł Grzyb, zagrał ją do Kleszcza na 10 metr, a ten ostatni dopełnił tylko formalności
35' Lewą stroną urwał się Antas ale został sfaulowany przez Pawłowskiego
34' Przejęcie piłki przez Kępę, ale nieżle zapowiadająca się kontra została szybko zastopowana przez gości
32' Wrzutka Madejskiego z wolnego. Żaden z hutników nie zdołał jednak zmienić toru lotu futbolówki i niebezpieczeństwo zażegnał Wróblewski
31' Do długiej prostopadłej piłki nie zdołał dojść Stolarz
30' GOL dla Wiernej! Z prawej strony dośrodkował Pawłowski, a niepilnowany Piwowarczyk pokonał precyzyjną główką z 5 metrów Kącika
29' Centra Dreja z rzutu wolnego i tym razem Piwowarczyk przechytrzył w polu karnym Pazdana, jednak nie zdołał uderzyć na bramkę Kącika
27' Świetne zagranie w tempo Stolarza do Lipeckiego w pole karne. Lipa minimalnie spóźnia się do piłki
25' Jak dotychczas na boisku obserwujemy przewagę Hutnika, ale to grający z kontry goście strzelali grożniej
24' Tym razem Pazdan w roli głównej pod przeciwną bramką - zgrywa piłkę po dośrodkowaniu, jednak nie dochodzi do niej żaden z partnerów
23' Kontra Wiernej - ładne zagranie Kleszcza do Piwowarczyka w pole karne, ale tam interwencją na granicy faulu wyjaśnia sytuację Pazdan
21' Chwilę później Hutnik traci jednak piłkę. Przejmuje ją Grzyb i z 25 metrów bardzo mocno strzela w poprzeczkę
21' Brawa kibiców za efektowną brasilianę Stolarza
19 ' Swietne długie podanie Kostery, zgranie Pazdana do Lipeckiego, ale ten uderza piłkę bardzo lekko
16' Bień faulowany 20 metrów od hutniczej bramki. Lniany świetnie uderzył z wolnego - strzał był minimalnie tylko niecelny
13 ' Stolarz świetnie zagrał na wolne pole do Pazdana, ale ten wpadłszy w pole karne nie potrafił podać celnie do żadnego z partnerów
11' W środku pola z interwencją spóźnił się Lipecki, w efekcie czego ostro sfaulował Piotrowskiego. Sędzia puścił grę, ale po chwili słusznie ukarał naszego zawodnika żółtą kartką
08' Pierwsza naprawdę ładna akcja hutników. Podania wymieniali ze sobą Pazdan i Madejski, a do strzału - niestety zablokowanego - doszedł Antas
05' Dośrodkowanie Lipeckiego z rzutu wolnego minęło bramkę Wróblewskiego
05' Po rzucie rożnym do strzału doszedł Kleszcz, ale naciskany przez naszych defensorów uderzył bardzo lekko
04' Mateusz Kleszcz dośrodkował z lewej strony. Piłkę na róg wybił dobrze ustawiony Pazdan
03' Piotrek Madejski dośrodkował z rzutu wolnego spod linii bocznej boiska i bardzo bliski szczęścia był Marcin Kostera - minimalnie minął się jednak z piłką
02' Szarżujący prawą stroną boiska Madejski powstrzymany przez przeciwnika
01' Pierwsza grożna akcja Wiernej. Dośrodkowanie Rafała Grzyba wybił jednak Pasionek
01' Mecz rozpoczeli Hutnicy
00' Minutą ciszy uczczono pamięć śp. Kazimierza Górskiego
00' Na Stadion zawitało około 150 widzów Zapowiedź 27 kolejki
W środę trzecioligowe zespoły z grupy IV rozegrają 27 kolejkę.Poza jednym, wszystkie mecze rozgrywane są o godzinie 17. Na Suchych Stawach Hutnik podejmuje WIerną Małogoszcz (w poprzedniej rundzie Hutnik wygrał po dramatycznym meczu 3:2) Oto zestaw pozostałych par:

STAL Rzeszów - STAL Stalowa Wola, g.20

Autor: Redakcja www.hutnik-krakow.plPiłkarska środa na Suchych Stawach, Hutnik zagra dziś z Wierną Małogoszcz.
Na stadionie Suche Stawy rozegrany zostanie dziś mecz w ramach 27 kolejki III ligi małopolskiej. Hutnik zmierzy się o godz. 17:00 z Wierną Małogoszcz.

Wierna zajmuje 15, a więc na dziś spadkowe miejsce w tabeli, jednak trzeba zaznaczyć, że w rundzie rewanżowej spisuje się nieźle. Tym bardziej dziwi ostatnia porażka z najsłabszą drużyną w lidze-Tłokami Gorzyce 0-1. Porażka ta powoduje skomplikowaną sytuację Wiernej w kontekście walki o utrzymanie. Co prawda drużyna Cezarego Ruszkowskiego posiada przewagę kilku punktów nad rezerwami Wisły, ale bardziej interesują ją rywale, którzy plasują się tuż przed nią w klasyfikacji. Bezpośredni kontakt z Pogonią Leżajsk i Tłokami oraz niewielka strata, powodują realne szanse na utrzymanie, warunkiem są jednak zwycięstwa.

W Krakowie będzie o nie ciężko bo Hutnik nie jest drużyną, która "odpuszcza". Po ostatniej porażce w Stróżach w kuriozalnych okolicznościach Hutnicy są źli na III-ligową rzeczywistość, mają zatem okazję by wyładować ją w środę na boisku.
W pierwszym meczu górą był zespół Hutnika, który wygrał w dramatycznym boju 3-2, po pasjonującej końcówce. Oby dziś miały miejsce podobne emocje i Hutnik wzbogacił się o trzy punkty. Początek meczu o godz. 17:00 na Suchych Stawach.

Pozostałe mecze dzisiejszej serii:

Stal Rzeszów-Stal Stalowa Wola (godz. 20:00)
Sandecja Nowy Sącz - Motor Lublin 17:00
Hetman Zamość - Wisła II Kraków 17:00
AKS Busko Zdrój - Górnik Wieliczka 17:00
Kmita Zabierzów - Kolejarz Stróże 17:00
Tłoki Gorzyce - Stal Sanok 17:00
Avia Świdnik - Pogoń Leżajsk 17:00

Niespodzianka! Hutnik przegrywał po pierwszej połowie z przedostatnią w tabeli Wierną Małogoszcz 1-2. Goście prowadzili już dwoma bramkami po golach Piwowarczyka i Kleszcza, tuż przed przerwą bramkę dla Hutnika zdobył Jarosz.

Po zmianie stron Hutnik (podobnie jak przez cały mecz) osiągnął przewagę, jednak goście groźnie kontratakowali. Nieźle prezentował się duet napastników Piwowarczyk-Kleszcz, którzy zapisali po bramce na koncie.
Wyrównanie dla Hutnika zapewnił Krzysztof Lipecki w 60 minucie spotkania. Po wrzutce w pole karne był najsprytniejszy pod bramką Wróblewskiego i pewnie umieścił piłkę w siatce.
Do końca już, mimo prób z obu stron utrzymał się wynik remisowy, który większą radość przyniósł gościom.

Hutnik-Wierna 2-2 (1-2)

0-1 Piwowarczyk 30
0-2 Kleszcz 36
1-2 Jarosz 45
2-2 Lipecki 60
Hutnik: Kącik, Pasionek, Kostera, Pazdan, Kępa, Piotrowicz (Błachacz), Stolarz, Lipecki, Antas (Wiącek), Madejski, Jarosz

Wierna: Wróblewski, Pawłowski, Piotrowski, Szpiega, Grzyb, Bień, Drej (Stanek), Lniany, Ubożak, Kleszcz (Paździor), Piwowarczyk,
Hutnik Kraków - Weirna Małogoszcz 2:2 (1:2)
Bramki:
Hutnik: Jarosz 45, Lipecki 60.
Wierna: Piwowarczyk 31, Kleszcz 37.
Kartki:
Hutnik:Stolarz,Lipecki,Piotrowicz.

Składy:
Hutnik: Kącik-Kępa,Kostera,Pasionek,Pazdan-Piotrowicz (80.Błachacz),Stolarz,Lipecki-Jarosz,Antas(46.Wiącek),Madejski.
Wierna: Wróblewski-Pawłowski,Bień,Szpiega,Piotrowski-Drej(72.Stanek),Lniany,Grzyb,Ubożak- Piwowarczyk,Kleszcz(77.Paździor).

Sędziował: Robert Pszeniczny (Mielec).
Widzów: 300(0 gości).

Dwie różne połowy w wykonaniu Hutnika.Po pierwszej, w której nowohucka defensywa pozwalała na wszystko rywalom, druga część przyniosła walkę Hutnika o odrobienie straty.Powtórka scenariusza z meczu poprzedniej rundy w Małogoszczy (Hutnik przezedł od stanu 0:2 do 3:2) była w końcówce bardzo bliska.

Do tego, aby kibice zebrani na Suchych Stawach na środowym meczu Hutnika z Wierną Małogoszcz uczcili minuta ciszy śp. Kazimierza Górskiego, trenera wszechczasów nie były potrzebne żadne zalecenia PZPN. Pamięć tego wielkiego człowieka i szkoleniowca uczcić chciał każdy... Potem już tylko mecz. Mecz, który przyciągnął niespełna 200 widzów, mecz bardzo słaby, w którym jak się okazało więcej do powiedzenia mieli goście broniący się przed spadkiem z III ligi. Po 37. min gry to piłkarze Wiernej mieli powody do radości. Wygrywali 0:2 na Suchych Stawach i już po pierwszej połowie kibice Hutnika chcieli wracać do domów. W 31. min gry pierwszego gola zdobył Piwowarczyk, a sześć minut później Kleszcz podwyższył na 0:2. I zapewne spora liczba widzów poszłaby sobie do domu gdyby nie Daniel Jarosz, który nie kombinując zbytnio uderzył zza pola karnego i do przerwy goście schodzili ze strzelonym przez Hutnika golem kontaktowym.

Po przerwie Wierna tylko przez kwadrans utrzymywała korzystny wynik i miała ze sobą trzy punkty. W 61. min gry potworne zamieszanie w polu karnym gości, które przytomnie i bezwzględnie wykorzystał Krzysztof Lipecki zdobywają wyrównującego gola. To kolejne trafienie „Lipy”, który w ostatnich meczach zdobywał regularnie bramki. To trafienie, jak się okazało, dało Hutnikowi remis i jeden punkt. To i tak nie poprawiło humorów mikroskopijnej liczbie widzów, którzy zdecydowali się poświęcić swój czas na obejrzenie środowego meczu Hutnika.

Następny mecz podopiecznych Roberta Kasperczyka został przełożony (wyjazd do Sanoka) ze względu na wizytę Papieża Benedykta XVI. A zatem wszystko na to wskazuje, że na następny mecz Hutnika ponownie będzie się można wybrać na Suche Stawy (Hutnik gości Pogoń Leżajsk). I to będzie ostatni mecz na Suchych Stawach w sezonie 2005/2006 r.

Artykuł: nowahuta.org.plIII LIGA.Pozostałe rezultaty 27 kolejki

AVIA Świdnik - POGOŃ Leżajsk 4:1(1:0)
TŁOKI Gorzyce - STAL Sanok 0:1(0:0)
SANDECJA Nowy Sącz - MOTOR Lublin 1:1(1:0)
HETMAN Zamość - WISŁA II Kraków 0:2(0:1)
AKS Busko Zdrój - GÓRNIK Wieliczka 0:3(0:1)
KMITA Zabierzów - KOLEJARZ Stróże 3:0(2:0)
STAL Rzeszów - STAL Stalowa Wola 0:1(0:0)

- Great clock! Go forward! Tackle! - takie i inne okrzyki dochodziły wczoraj z trybuny honorowej na Suchych Stawach.Mecz z Wierną Małogoszcz oglądała czteroosobowa grupa angielskich kibiców klubu Chesterfield (a także, jak sami o sobie mówią, fanów Leicester City). W szaliku Hutnika, z odznakami naszego klubu Anglicy prowadzili statystyki wczorajszego meczu, oraz komentowali pierwszy mecz piłkarski w życiu oglądany w Polsce. Nieco narzekali na frekwencję na meczu, zazdrościli zegara stadionowego i snuli plany na temat wizyty drużyny Chsterfield FC (III liga angielska)w okresie przygotowawczym na Hutniku. Jeśli chodzi o sam mecz, to przybysze z ojczyzny futbolu komplementowali grę Daniela Jarosza i waleczność Michała Pazdana i do końca wierzyli, że Hutnik wygra mecz.
Ollie Pardo, organizator tej wyprawy z Chesterfield do Nowej Huty, który jest młodzieżowym "scoutem" w angielskim klubie wyjechał z Suchych Stawów z głową pełną pomysłów na wymianę między klubami grup młodzieżowych oraz odwiedziny pierwszych zespołów.
Angielscy goście na Hutniku to przedstawiciele ludzi o hobby zwanym "groundhopping". Tacy jak oni podróżują po świecie i odwiedzają przeróżne stadiony piłkarskie.
Co ciekawe Anglicy od pierwszej (w ubiegłym roku) wizyty na Suchych Stawach stali się niemal emisariuszami hutnicych barw w Anglii.Szalik Hutnika, koszulka Hutnika oraz koszulka Nowej Huty to gadżety, ktore można zobaczyć na meczach Chesterfield oraz Leicester.

"Mittal i Hutnik = 2 liga" oraz "Mittal i Hutnik to powrót sukcesów nowohuckiego sportu" - transpareny takiej treści zdobiły stadionowe ogrodzenie w czasie wczorajszego meczu.Skierowane do władz koncernu Mittal Steel Poland, przed dzisiejszym zebraniem Zarządu Koncernu,miały zwrócić uwagę na przeciągajacą się sprawę podpisania umowy reklamowej pomiędzy firmą kontynuującą prace Huty im.T.Sendzimira a największym klubem sportowym w Nowej Hucie.

Zagrożeni spadkiem z III ligi goście byli bliscy wywiezienia z Krakowa trzech punktów, bo po 36 min prowadzili 2:0. Wierna zdobyła dwa gole po rażących błędach obrony Hutnika. W 30. min z prawej strony dośrodkował Rafał Grzyb, a niepilnowany Łukasz Piwowarczyk (błąd Marcina Kostery) pokonał precyzyjną główką z pięciu metrów Andrzeja Kącika. Sześć minut później Grzyb precyzyjnie przerzucił piłkę za plecy obrońców i Mateusz Kleszcz podwyższył na 2:0.

Trener Hutnika Robert Kasperczyk zapowiadał pomoc zagrożonym degradacją rezerwom Wisły i Kolejarzowi Stróże. I częściowo tę deklarację spełnił, bo jeszcze do przerwy ambitny Daniel Jarosz strzałem zza pola karnego (po rykoszecie i od słupka) zdobył kontaktowego gola.
Po zmianie stron w Hutniku pojawił się Michał Wiącek, który wyraźnie ożywił grę hutników. Na wyrównanie trzeba było poczekać tylko kwadrans, gdy Krzysztof Lipecki po błędzie obrońcy Wiernej uderzył z szesnastu metrów. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Oba zespoły miały jeszcze okazje, ale ich nie wykorzystały.

- Mój zespół nie podszedł profesjonalnie do spotkania. Nie przytoczę słów, których użyłem w szatni, bo są niecenzuralne - podsumował trener Hutnika Robert Kasperczyk.

Hutnik Kraków - Wierna Małogoszcz 2:2 (1:2)

Bramki: Jarosz (45.), Lipecki (60.) - Piwowarczyk (30.), Kleszcz (36.).

Hutnik: Kącik - Kępa, Pasionek, Kostera, Pazdan - Piotrowicz Ż (80. Błachacz), Stolarz Ż, Lipecki Ż - Jarosz, Antas (46. Wiącek), Madejski.
SUBIEKTYWNA OCENA TRENERA: dla serwisu NOWA HUTA NON STOP!

mówi trener Robert Kasperczyk:

- Wczorajszy remis nie zadowala żadnej z drużyn. Nas, ponieważ podział punktów na własnym boisku z Wierną Małogoszcz nie może przynieść splendoru, a przeciwnika, gdyż coraz trudniejsza staje się jego sytuacja w dole tabeli. Zważywszy na rozkład meczy do końca sezonu, spadek Wiernej wydaje się chyba przesądzony. Nasi zawodnicy wyszli na ten mecz bardzo rozkojarzeni. Pierwsza połowa pokazała, że takie lekceważenie rywala może skończyć się dla nas katastrofą. Dwie stracone niemal w dziecinny sposób bramki wprowadziły w nasze szeregi niepotrzebną, nerwową atmosferę. Nie wolno pozwalać sobie na takie straty piłki i niechlujstwo w jej rozegraniu.

Taki zespół, który walczy o utrzymanie, być może o coś więcej, nie ma nic do stracenia i zawsze wykorzysta to rozprężenie. Pomogła nam bramka zdobyta przez Daniela Jarosza w 45 minucie spotkania. Na przerwę schodziliśmy bowiem tylko z jednobramkową stratą. W szatni powiedzieliśmy sobie kilka męskich słów, które miały uświadomić moim zawodnikom, że takie podejście do zawodów mistrzowskich nie powinno się przytrafiać profesjonalistom. A już nie wspominając o komentarzach, jakimi bylibyśmy zasypywani w małopolskim środowisku piłkarskim, gdybyśmy ten mecz przegrali. Druga połowa znacznie lepsza w naszym wykonaniu. Stworzyliśmy sobie więcej sytuacji podbramkowych. Strzały Pawła Piotrowicza, Michała Wiącka, Krzyśka Lipeckiego, Pawła Kępy, Michała Stolarza, Daniela Jarosza, czy Piotrka Madejskiego były jednak chybione, zbyt słabe lub na posterunku był Wróblewski. Po wrzuceniu piłki w pole karne przez „Madeja”, gola zdobył „Lipa”, po którego strzale piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Goście w drugiej odsłonie stworzyli sobie tylko jedną sytuację, po której interweniował Kącik. Mam nadzieję, że dla chłopaków będzie to sroga nauczka i wyciągną z niej wnioski na przyszłość. Czeka nas bowiem za dziesięć dni kolejny mecz z zespołem z „nożem na gardle” - Pogonią Leżajsk. Z takim podejściem, jak w pierwszej połowie meczu z Wierną, nie będziemy mieli czego szukać w tej „bitwie o życie” dla gości z Leżajska. Do kontuzjowanych zawodników doszło niestety dwóch „kartkowiczów” - Michał Stolarz i Paweł Piotrowicz, których czeka teraz przymusowa odsiadka właśnie w meczu z Pogonią. Do gry palą się jednak następni, którzy dostaną swoją szansę