Dzisiaj jest: 01 Grudzień 20203,625,127 Unikalnych wizyt

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Hutnik - Stal Stalowa Wola 1:1

ArchiwumRemis na Suchych Stawach, Hutnik-Stal 1-1.
Po bardzo słabym meczu Hutnik tylko zremisował z zespołem Stali Stalowa Wola 1-1 (1-1). Typowy mecz walki, który niestety nie obfitował w ciekawe akcje i sytuacje podbramkowe.
Hutnicy zaczęli znakomicie już po 11 minutach prowadzili, kiedy Michał Stolarz zdecydował się na strzał z za pola karnego, a piłka wylądowała w okienku Wietechy. Wydawało się, że nic złego nie może się stać bo Stal potwierdzała słabą dyspozycję w tej rundzie. Jednak praktycznie jedna akcja gości, niezdecydowanie Sławomira Jeziorka i obrony Hutnika i czarnoskóry, nowy nabytek Stali Lee Quaye wykorzystał sytuację sam na sam.
Od tej pory gra zrobiła się bardzo nieciekawa, wiele strat z jednej i z drugiej strony, mało strzałów na bramki. Mecz był już do końca dość wyrównany i remis jest wynikiem odzwierciedlającym to co działo się na boisku. Co prawda obie ekipy miały jeszcze po jednej "setce", kiedy najpierw Hutnik po solowej akcji Wiącka i minięciu kilku rywali strzał z 10 metrów oddał Madejski ale niecelny. Natomiast pod sam koniec sytuacji sam na sam z Jeziorkiem nie wykorzystał napastnik Stali, który trafił wprost w bramkarza Hutnika. Była to 90 minuta i po chwili sędzia zakończył to słabe i mało emocjonujące spotkanie.
Hutnicy owszem próbowali, walczyli starali sie przec do przodu ale nie mieli pomysłu na solidną obronę gości ze znakomitym Mieczysławem Ożogiem. Rozbijał on wiele akcji Hutników jeszcze daleko od bramki Wietechy.
W Hutniku na wyróżnienie zsługuje Robert Stanula, który grał najrówniej przez cały mecz. Generalnie szkoda punktów u siebie ale chcąc awansować trzeba grać o wiele lepiej bo taka niemoc jak dziś niczego dobrego nie wróży dla nas. Oby w Zamościu było dużo lepiej!
90' Miękka wrzutka na krótki słupek - przejmują goście
90' Madejski wywalcza rzut rożny
89' Jeziorek ratuje HUtników w beznadziejnej wręcz sytuacji. Korner dla gości
88' Zły wrzut piłki z autu przez Stanulę - nie można w tak głupi sposób tracić piłek
87' Rzut rożny dla Stali. Wykonuje Sierżęga. Wrzutka zbyt głęboka - piłka od bramki Hutników
86' Zmiana u gości. Schodzi Stręciwilk. Wchodzi Kurasiewicz
86' Wrzut Wiącka wprost w ręce bramkarza Wietechy
85' Indywidualna akcja kępy. Dobry drybling. Strzał zablokowany przez obrońców. Rzut rożny
80' Kolejny faul gości. Piłkę w pole karn wrzuca Wiącek. Bramkarz pewnie łapie futbolówkę
79' Bardzo groźna sytuacja gości. Kępa ratuje sytuację wybiciem piłki na rzut rożny
77' Bardzo niecelny strzał Iwanickiego z rogu pola karnego
76' Żółta kartka dla Madejskiego - za symulowanie faulu
75' Doskonały drybling Wiącka. Wchodzi w pole karne, zagrywa do Madejskiego - niestety napastnik przenosi piłkę ponad bramką.
74' Piotrowicz zastępuje Stolarza. Wielkie brawa dla strzelca bramki
73' Do zmiany przygotowuje się Piotrowicz
69' Wiącek powraca na boisko
67' Kusiak fauluje Wiącka. Żółta kartka dla zawodnika gości. Wiącek znoszony z boiska
65' Indywidualna akcja Wiącka lewą stroną boiska, udaje się dośrodkować w pole karne - bezpańską piłkę przejmuje Ożóg i wyjaśnia sytuację
64' Kolejny juz faul gości - tym razem Ożóg fauluje Lipeckiego w linii środkowej boiska
63' Żółta kartka dla Kasiaka za faul na Wiącku
61' Kolejny faul gości. Tym razem poszkodowany Kaczor po nakładce Stręciwilka
58' Rzut wolny z boku pla karnego dla Stali. Wrzutka wprost na Jeziorka - Ten faulowany przez napastnika gości
58' Brak składnych akcji z jednej i drugiej strony. Brzydka gra przerywana raz za razem faulami
56' Ożóg fauluje Wiącka. Poszkodowany zagrywa do Kępy - Ten strzela na bramkę z ok 30 m - niestety bardzo niecelnie
56' Orłowki faulowany przez Kasiaka tuż przy linii
55' Stanula na lewej stronie boiska przerywa akcję Pająka
54' Na rozgrzewkę za bramką wychodzą: Gawlik, Błachacz i Piotrowicz
53' Potężny strzał Orłowskiego za linii pola karnego, obroniony z trudem przez Wietechę
52' Zmiana w drużynie gości. Schodzi Telka - wchodzi Gęśla
48' Długa piłka Wiącka do Madejskiego, ten ciągnie na bramkę 20 metrów, niestety strzela w bramkarza - doskonała sytuacja do strzelenia bramki
47' NA ofsajdzie złapany Krawiec
45' przerwa
44' zmiana w zespole gosci: Sierżęga za Quaye'a
42' zmiana w zespole Hutnika: Orłowski za Dutke
40' szybki kontratak stalowki, Pazdan z trudem wybija pilke
35' Telka ponownie zlapany przez zawodnikow Hutnika na pozycji spalonej
33' hutnicy wciaz w natarciu, ggra toczy sie glownie na polowie gosci
32' niegroznie wygladajace dosrodkowanie Kaczora, bramkarz Stali z trudem wybija po za pole gry
30' Na stadion wprowadzani sa kibice Stali
28' Madejski faulowany na wysokosci pola karnego, dosrodkowuje, pilke zgrywa Pasionek jednak Lipecki mija sie z pilka
27' wychodzacego na czysta pozycję Wiącka, fauluja zawodnicy Stali
25' Kaczor fauluje Streciwilka 10 metrow od pola karnego. na spalonym Kusiak
23' po pieknym dlugim przerzucie pilki do Lee - Quaye wyrównuje
22' zawodnicy Hutnika lapią w pulapke owsajdowa Telke
21' rzut rożny dla Stali. Pilke wybija Telka, dosrodkowanie wylapuje Jeziorek
20' w srodku boiska Wiącek fauluje Drabika
16' Stręciwilk zapedzil sie w indywidualnej akcji pod pole karne Hutnika jednak Pasionek w pelni wywiazal sie ze swoich bowiazkow i powstrzymal atak pilkarza gosci
13' Lee faulowany na polowie Hutnika
10' Piękny strzal Michala Stolarza z ponad 30 metrów!!! Wietecha bez szans!!!
9' Dutka faulowany w srodku pola
5' rzut rozny, Madejski dosrodkowuje, ale obrońcy Stali wyjasniaja sytuacje wybiciem pilki po za pole karne
4' dośrodkowanie Stanuli, pilke wybija po za boisko zawodnik Stali
3' długie podanie Lipeckiego do Stanuli który nie dochodzi do pilki
1' rozpoczęcie meczuHutnik – Stal Stalowa Wola 1:1. Piękny gol Stolarza i strata punktów
Hutnicy nie wykorzystali środowej okazji do zbliżenia się do czołówki tabeli. Nie pokonali wicelidera Stali Stalowa Wola i nie podskoczyli w górę tabeli. Zbliżenie się do czołówki tabeli można w zasadzie wyrazić podobnie jak uczynili to kibice klubu z Suchych Stawów, którzy na olbrzymim transparencie wywieszonym na stadionowym ogrodzeniu napisali: Mittal plus Hutnik = II liga! Wszystko wskazywało na to, że jest niepowtarzalna okazja do pokonania „Stalówki”, która przegrała dwa pierwsze mecze, była w dołku z formą i w tym wszyscy widzieli okazję do zainkasowania kompletu punktów.

Przeszło tysiąc widzów, głośny doping i od pierwszego gwizdka ataki hutników. Po kilku akcjach rozbijanych przez obronę gości w 11. min gry na strzał z dystansu zdecydował się Michał Stolarz. Uderzenie z lewej nogi, mocne, dokładne – piłka ugrzęzła w siatce a piłkarze i kibice Hutnika oszaleli z radości. Po kwadransie gra się wyrównała. Czarnoskóry Lee Quale, Stręciwilk czy Telke co jakiś czas absorbowali hutników. Mecz był szybki i dynamiczny. Po 25. min gry był już remis. Hutnicy przesunęli się zbyt głęboko do przodu gdy długą piłkę dostał Lee Quale i w sytuacji sam na sam pokonał bezradnego Jeziorka. Choć mecz nadal toczył się w szybkim tempie widać było, że ciężkie boisko zaczyna przeszkadzać w grze. Hutnicy przeważali, w dużej mierze gra toczyła się na połowie gości ze Stalowej Woli, którzy co jakiś czas wyprowadzają kontry. Końcówka pierwszej odsłony meczu to dwie zmiany. Schodzi strzelec bramki dla gości i napastnik Hutnika, Dutka. W II połowie widoczny był brak w Hutniku napastników. Zabrakło Dutki, Daniel Jarosz wyjechał na konsultacje kadry, a Piotr Antas nie wrócił jeszcze z turnieju Rzymu.

Druga odsłona zaczęła się od ataku gospodarzy. Madejski pognał z piłką dobre 30 metrów, ale akcja nie zakończyła się golem. Obronną ręką wyszedł z opresji bramkarz gości. Widać było, że „Stalówka” wyszła na drugą odsłonę z grą z większym presingiem co od razu odbiło się na jakości gry Hutnika. Błędy w rozgrywaniu piłki popełniali Madejski i Lipecki, niepewne interwencje przytrafiały się Jeziorkowi. W 54. min dobrym strzałem popisał się Orłowski, który zmienił w pierwszej połowie Dutkę. Potem seria fauli gości i żółte kartki. Ciekawe akcje w 65. i 75. min przeprowadził Michał Wiącek. Z tej pierwszej niewiele hutnicy zdziałali, bo nikt jej nie wykończył. Drugą zmarnował Madejski. Była to najdogodniejsza akcja Hutnika do zdobycia prowadzenia i wygrania meczu. W końcówce meczu kontratakowali goście. Najgroźniejszą kontrę obronił w 90. min Jeziorek.

Szkoda punktów. Hutnicy wygrywając ten mecz mogli zbliżyć się do Stali Stalowa Wola (wicelidera) na 3 punkty. A tak w końcówce Jeziorek uratował punkt. Ozdobą meczu była bez wątpienia piękna bramka Michała Stolarza z 30 metrów. Oby takich więcej w wykonaniu popularnego „Stolika”. Teraz hutnicy wybierają się na trudny teren. Wyjazd do Zamościa już w Wielką Sobotę. Wraz za piłkarzami Hutnika pojedzie nasz fotoreporter, Marcin Kądziołka. Fotorelacja już w nocy z soboty na niedzielę. Subiektywna ocena trenera – czyli komentarz Roberta Kasperczyka w popołudniowym wydaniu naszego serwisu.

Subiektywna ocena trenera – o środowym i sobotnim meczu dla serwisu NOWA HUTA NON STOP! mówi trener Robert Kasperczyk

Bardzo dużo zdrowia zostawiły obie drużyny na Suchych Stawach. Mogliśmy środowy mecz wygrać, mogliśmy przegrać a zremisowaliśmy. Myślę, że ten remis jest sprawiedliwy. Brakowało nam z pewnością świeżej krwi z przodu. Darek Dutka musiał zejść w pierwszej połowie gdyż doznał kontuzji. Orłowski nie jest typowym napastnikiem, choć starał się ile mógł. Po meczu ze Stalą Stalowa Wola jestem podbudowany postawą i grą Michała Wiącka. To był jeden z jego najlepszych meczów w barwach Hutnika. Cieszę się z jego aktualnej dyspozycji, tym bardziej, że był kontuzjowany przez długi czas i tracił sezon po sezonie. „Stalówka” zagrała trzy razy lepiej niż w meczu w Zabierzowie. Także tym bardziej cieszę się z remisu, bo w końcówce mogliśmy przegrać.

Co zagramy w Zamościu? Zabraknie Piotrka Madejskiego i to będzie największa nasza strata. Do gry jednak powrócą Daniel Jarosz, który strzelił gola i ładnie zagrał w „młodzieżówce”, oraz Piotr Antas, który wrócił z Rzymu z turnieju. Obaj są zdrowi i chętni, głodni gry. Liczę na ich dobrą dyspozycję. Chciałbym abyśmy sobie i przede wszystkim kibicom zrobili na Święta niespodziankę i przywieźli punkty z dalekiego wyjazdu.

Przy okazji wszystkim Czytelnikom serwisu NOWA HUTA NON STOP! składam najlepsze życzenia na czas Świąt Wielkanocnych. Niech Wam się darzy, niech ten czas będzie czasem spędzonym w rodzinnym gronie z myślą o Hutniku i mam nadzieję awansie o klasę wyżej! Wszystkiego najlepszego!

huteusz, 20 styczeń 2007 21:58:35 0 Komentarzy ˇ 1270 Czytań