Dzisiaj jest: 31 Marzec 20203,467,422 Unikalnych wizyt

Archiwum www.hutnik.krakow.pl:

Zapamietac?

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Oświadczenie kibiców Hutnika w sprawie wydarzeń w Kijowie


KibiceNawiązując do ostatnich wydarzeń w Kijowie oraz paplaniny w polskim internecie oświadczamy, że:

Stanowczo potępiamy i odcinamy się od wszelkich antypolskich działań i okrzyków Ukraińców i niektórych kibiców Dynama Kijów, które miały miejsce m.in. w Kijowie w zeszłym tygodniu.

Abstrahując od od stricte kibicowskiej strony pojedynku pomiędzy Dynamem a Legią (do którego mamy stosunek neutralny): we wszelkich sporach na tle narodowym zawsze staliśmy i stać będziemy po stronie naszych rodaków.

Niedoinformowanym przypominamy, że z Dynamem łączą nas prywatne kontakty. Osoby, które je utrzymują są na tyle poważane w swoich środowiskach, że dzięki nim udało się zorganizować mecz w ramach Welcome to Nowa Huta, co uważamy za kolejny krok ku rozwoju budowanego przez kibiców Hutnika. Oprócz tego kontakty zaowocowały także wizytami na turniejach kibiców organizowanych przez obie ekipy i symbolicznym odwiedzaniem się na kilku meczach.

Osoby od nas, które odwiedziły Kijów nie spotkały się z przejawami wrogości czy antypolskości. Podobnie było podczas wizyt Ukraińców u nas: mimo skrajnych poglądów wielu osób z Nowej Huty udawało się siąść i przedyskutować nawet te najtrudniejsze historyczne i bieżące tematy. Jeżeli ktoś rozumie patriotyzm jako bluzganie na wszystko, ubranie koszulki z orłem w HD i udostępnianie buńczucznych memów na necie to gratulujemy samopoczucia i samorealizacji. Naszą definicję realizujemy działając lokalnie i uczestnicząc w ogólnopolskich akcjach od lat i nic nikomu nie musimy udowadniać.


kibice Hutnika Nowa Huta
GDF, 28 sierpień 2015 09:52:50 1 Komentarzy ˇ 1917 Czytań


Komentarze


jurekNH dnia 30 sierpień 2015 11:47:37

Cieszy mnie takie mądre, wyważone podejście. Szerzenie nienawiści między naszymi narodami nikomu uczciwemu nie służy a indywidualne kontakty przekonują nas, że jesteśmy takimi samymi ludzmi, którzy kochają swój kraj i potrafią normalnie , zdrowo myśleć. Nie dajmy się manipulować !
Dodaj komentarz


Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Designed by Szymon Dziukiewicz. Powered by PHP-Fusion Strona Glowna | Forum | Galeria | Hutnik TV | Klub | Stadion | Kibice